III Miejsce naszej Szkoły w Ogólnopolskich zawodach pływackich w Ciechanowie

W miniony weekend (11-13.04.2014), jak co roku braliśmy udział w Ogólnopolskich zawodach szkół prywatnych w Ciechanowie. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy, dowodem jest coraz więcej szkół przy, których są kluby sportowe. W tym roku nasza reprezentacja liczyła 22 osoby szkoła podstawowa i jeden rodzynek z Gimnazjum Mateusz Cyganek.

Pierwsze dwa dni zawodów to eliminacje z których wyłania się sześcioro najlepszych pływaków z poszczególnych styli i kategorii wiekowych. W ostatnim dniu zawodów odbywają się tylko biegi finałowe. Nasza reprezentacja po kwalifikacjach wywalczyła, aż 18 finałów indywidualnych i 6 finałów sztafetowych. Samo uczestnictwo w finale jest już dużym wyróżnieniem, każdy zdobyty medal na tej rangi zawodach to ogromny sukces. Po niedzielnych finałach udało nam się skompletować następującą ilość zdobytych medali: 5 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe.
Poza tym odbyły się biegi sztafetowe z trenerami i tu nasz klub okazał się najlepszy zdobywając pierwsze miejsce w składzie (Bianka Buła, trenerka Jagoda Mózgowska, Tomasz Litwa, trener Paweł Łoza). Najlepszym zawodnikiem kategorii wiekowej 10-11 lat został Mikołaj Marchewka.
Złote medale zdobyli: Bianka Buła styl klasyczny, Aleksandra Piasta styl motylkowy,Mikołaj marchewka styl grzbietowy, Sztafeta zmienna dziewcząt 10-11 lat, (Marysia Bajorek, Sonia Stelmach, Alicja Pobożniak, Ania Jochymczyk) Sztafeta zmienna chłopców 10-11 lat: Mikołaja Marchewka, Karol Maciuk, Filip Radwan, Błażej Szastak,Srebrne medale zdobyli: Bianka Buła styl dowolny 7-9 lat, Alicja Pobożniak styl motylkowy 10-11 lat, Sztafeta dowolna dziewcząt 10-11 lat:Aleksandra Piasta, Maja Widurska, Zofia Godlewska, Anna Jochymczyk, Sztafeta dowolna chłopców 10-11 lat: Filip Radwan, Maciej Przewrocki, Błażej Szastak, Karol Maciuk, Sztafeta dowolna dziewcząt 7-9 lat: Nina Cyganek, Maya Buła, Wiktoria Buła, Bianka Buła. Brązowe medale zdobyli: Anna Jochymczyk styl dowolny 10-11 lat, Błażej Szastak styl dowolny 10-11 lat, Karol Maciuk styl dowolny 10-11 lat, Mikołaj Marchewka styl klasyczny 10-11 lat. W klasyfikacji medalowej nasza szkoła uplasowała się na III miejscu,a w najważniejszej klasyfikacji punktowej uplasowaliśmy się na III miejscu za szkołami z Warszawy. Zapraszamy się do zapoznania się z wszystkimi wynikami oraz do fotogalerii.