INTERNATIONAL SWIM CUP – BERLIN 2015

Rozpoczęliśmy sezon pływacki od bardzo dużego sprawdzianu, który miał miejsce w Berlinie w miniony weekend (3-4.10.2015).

Odbywały się tam zawody pływackie International Swim Cup. Nasz Klub reprezentowało pięcioro naszych pływaków Maya Buła, Bianka Buła, Zofia Godlewska, Marysia Bajorek i rodzynek Tomasz Litwa. Zawody ściągnęły zawodników z takich państw jak Macedonia, Węgry, Portugalia, Czechy, Polska, Słowacja i oczywiście Niemcy w liczbie około 800 pływaków.
Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki, nasi zawodnicy start po starcie poprawiali swoje najlepsze rezultaty życiowe ale łączone roczniki nie dały możliwości walkę o medal osobom, które były młodsze. Jedyni, którzy startowali ze swoim rocznikiem to: Zofia Godlewska, Marysia Bajorek i Tomasz Litwa. Rezultaty naszych podopiecznych bardzo nas ucieszyły ponieważ::

  1. Maya Buła licząc swój rocznik 2007 zdobyłaby 1 miejsce w grzbiecie , 1 miejsce w klasyku, 2 miejsce w kraulu i 2 miejsce w motylku wszystko na 50 metrów.
  2. Bianka Buła wywalczyła w swoim roczniku 2005 następujące pozycje: 50 klasyczny pierwsze miejsce, 100 klasyk pierwsze miejsce, 200 klasyk pierwsze miejsce, 100 zmienny 2 miejsce,
  3. Zofia Godlewska wywalczyła 7 miejsce w 50 m grzbiet, 6 miejsce 100 m Motylkowy, 5 miejsce 50 m dowolny, 4 miejsce 50 motylkowy, dodatkowo Zosia dostała się do finału stylu motylkowego na 50 metrów z rocznikiem 2003 zdobywając w tym finale 7 miejsce.
  4. Marysia Bajorek 10 miejsce w 50 m grzbiet, 12 miejsce w 200 grzbietem, 20 miejsce w 50 kraul i 9 miejsce w 100 grzbiet.
  5. Tomasz Litwa, który na 5 startów wywalczył pięć medali uzyskując bardzo dobre wyniki w jego kategorii wiekowej 2006 rocznik. Złoty medal na 50 motylkiem, srebrny medal na 50 metrów grzbietem, brąz na 50 kraulem, brąz na 100 zmiennym i brąz na 100 m dowolnym.

Wszystkim kibicom za trzymanie za nas kciuków serdecznie dziękujemy i przygotowujemy się to kolejnych mocnych zwodów już za dwa tygodnie w Warszawie.
Pełne wyniki z zawodów oraz fotorelacja