Międzynarodowy Sukces naszych młodych pływaczek w Poznaniu

W dniach 18-19.01.2014 wybraliśmy się na Międzynarodowe zawody pływackie „Sheraton Poznań Cup”. Klub reprezentowało 6 dziewczyn Ola Piasta, Marysia Bajorek, Maja Widurska, Zofia Godlewska, Bianka Buła i Nina Cyganek. Nasze młode adeptki pływania zrobiły nam nie lada niespodziankę uzyskując rewelacyjne wyniki na tak dużej imprezie. Poznań gościł aż 82 kluby z Polski, Niemiec, Białorusi, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, w sumie ponad 650 zawodników i zawodniczek walczyło o jak najlepsze rezultaty. Nasze podopieczne wywalczyły 4 medale a mianowicie: bezkonkurencyjna w stylu klasyczny (50m) okazała się Bianka Buła uzyskując czas w finale 00;49;14 co jest najlepszym rezultatem w tym momencie w Polsce w kategorii wiekowej 2005. Bianka wywalczyła również trzecie miejsce w stylu zmiennym na dystansie 100 metrów. Srebro zdobyła Zosia Godlewska, która w swojej koronnej konkurencji czyli na 50 metrów motylem uplasowała się na drugim miejscu, jak również wywalczyła finał w stylu grzbietowych ostatecznie zajmując szóstą pozycję. Nina Cyganek kolejna nasza medalistka tym razem brązowy medal w stylu motylkowym na 50 metrów. Wynik również w jej kategorii wiekowej robi wrażenie w Polsce 00;48;69. Pozostałe zawodniczki nie były bez szans na finały Ola Piasta w stylu dowolnym zajęła siódmą pozycję poprawiając swój najlepszy rezultat o ponad sekundę. Marysia Bajorek również pokazała się z dobrej strony w zmiennym zajęła czternaste miejsce a w dowolnym dziewiętnaste. Maja Widurska była w dowolnym dwunasta, a piętnasta w grzbiecie. Gratulujemy naszym zawodniczkom. Wyniki i fotogaleria