MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO

Niezapomniany weekend w Bochni!!!
Miło będziemy powracać do minionego weekendu gdzie nasi Pływacy walczyli w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego.
Najlepsi pływacy z Małopolski pojawili się w liczbie 350 osób z 27 klubów, nasz klub reprezentowało 7 osób.
Wszyscy nasi podopieczni zaprezentowali się rewelacyjnie poprawiając rekordy życiowe. Już w pierwszym dniu zawodów nieprawdopodobnym wynikiem popisał się Tomasz Litwa uzyskując czas na 50 m stylem dowolnym 00:29:15 tym samy poprawił 17-letni rekord okręgu małopolskiego.
6 setnych zabrakło Tomkowi aby poprawić kolejny rekord okręgu tym razem na 50 m stylem motylkowym uzyskał czas 00:31:40 co daje mu najlepszy wynik w tym momencie w Polsce w jego kategorii wiekowej (rocznik 2006). Podsumowując starty Tomka same życiówki i 5 złotych medali!!!
Kolejni multimedaliści to:

  • Bianka Buła 4 medale srebrne i 1 brązowy,
  • Maya Buła 2 srebrne 1 brązowy (nie startowała w 2 dniu zawodów),
  • Zofia Godlewska 3 medale brązowe,
  • Nina Cyganek 1 medal brązowy,
  • Jakub Chabasiewicz 1 medal brązowy,
  • Marysia Bajorek 3 medale w sztafetach.

Ponadto nasza sztafeta w składzie (Buła, Bajorek, Cyganek, Godlewska) nie miała sobie równych na 50 m stylem dowolnym wśród trzynastolatków, 2 miejsce w stylu zmiennym na tym samym dystansie i 2 miejsce w 4 *100 m stylem dowolnym.
Podsumowując 7 osób wywalczyło 21 medali.
Wielkie gratulacje, a za tydzień kończymy zmagania przed wakacjami finałem w Warszawie.

Pełne wyniki