MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W PŁYWANIU

W miniony weekend (8-10.04.2016) braliśmy udział w ogólnopolskich zawodach pływackich dla szkół niepublicznych w Ciechanowie.

Do zawodów zgłosiło się 50 szkół z całej Polski. Nasza reprezentacja liczyła 22 osoby.
Rywalizacja zaczęła się w piątek stylami grzbietowym i dowolnym, a w sobotę klasyczny, motylkowy, zmienny i sztafety.
Przez dwa dni zawodnicy brali udział w wyścigach eliminacyjnych, sześcioro najlepszych dostawało się do niedzielnych wyścigów finałowych.
Po dwóch dniach nasza szkoła wywalczyła 21 finałów. Ostatecznie po finałach nasi reprezentanci wywalczyli 9 medali złotych, 3 srebrne i 2 brązowe, dzięki czemu nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Ponadto nasza sztafeta mieszana (dwoje dzieci plus dwoje opiekunów) w składzie: Jakub Chabasiewicz, Maya Buła, Paweł Litwa i Paweł Łoza zajęli bardzo wysokie 2 miejsce spośród wszystkich zgłoszonych drużyn. Na wyróżnienie zasługują Tomasz Litwa i Błażej Szastak, którzy zostali najlepszymii zawodnikami swoich kategorii wiekowych.
Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych młodych pływaków, którzy pokazali charakter i jako drużyna zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej jest to ogromny sukces dla naszej Szkoły.

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących jak i podziękowania dla trenerów Jagody Orlickiej i Pawła Łozy za przygotowanie naszych dzieci do zawodów.