Zawody pływackie „Od Młodzika Do Olimpijczyka”

Miniony weekend był bardzo wyczerpujący dla naszych pływaków, niektórzy zaliczyli dwa starty w sobotę w Warszawie na zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka” i w niedziele na zawodach o Puchar Sokoła w Myślenicach. Sezon rozpoczęliśmy z bardzo dużymi sukcesami Międzynarodowymi 27 września w Cieszynie nasza jedyna reprezentantka Bianka Buła wywalczyła brązowy medal w stylu klasycznym i uplasowała się w czołówce w stylu dowolnym na 50 metrów zaznaczając, że klasyfikowana była ze starszym rocznikiem. Ta sama zawodniczka na zawodach w Warszawie uzyskała imponujący wynik w stylu klasycznym łamiąc barierę 46 sekund na 50 metrów co jest najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii wiekowej 2005. Myślenicach potwierdziła wyższość nad rówieśnikami wygrywając styl dowolny. W Warszawie ponadto reprezentowały nas jeszcze Nina Cyganek osiągając rekord życiowy w stylu dowolnym i zajmując 7 miejsce a w swoim koronnym stylu minimalnie uległa koleżance z Warszawy i uplasowała się na 3 miejscu z fenomenalnym wynikiem po niżej 43 sekund (tez czołówka polski w tej kategorii wiekowej). Kolejną uczestniczką była Zofia Godlewska, która w 100 metrach uplasowała się na 7 pozycji a w ulubionym stylu motylkowym wywalczyła brązowy medal gratulujemy!!! Debiut na na tak dużej imprezie zaliczył jedyny rodzynek Tomasz Litwa i nie miał się czego wstydzić wywalczył brązowy medal w stylu dowolnym na 50 metrów co jest niebywałym sukcesem. Dzień później spotkaliśmy się na zawodach w Myślenicach tu reprezentacja nasza była liczniejsza (20 osób). Praktycznie wszyscy startujący uzyskali najlepsze swoje życiowe osiągnięcia. Na uwagę zasługują najmłodsi startujący Justynka Litwa jak również Hanna Bajorek, które były jedne z najmłodszych uczestniczek zawodów i poradziły sobie bardzo dobrze. Podsumowując Tomasz Litwa zdobył 2 złote medale, Maya Buła jeden srebrny, Szczepan Rydzewski jeden srebrny, Bianka Buła jeden złoty, Błażej Szastak jeden złoty jeden brązowy, Aleksandra Piasta jeden srebrny i jeden brązowy. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników!!! (Warszawa) (Myślenice) Zapraszamy do fotogalerii