Ogólnopolskie zawody „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie.

16 –go maja wybraliśmy się do Warszawy aby powalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce z roczników 2001 i młodsi. Zawody odbywały się na basenie 50 –metrowym. Dla niektórych naszych zawodników był to debiut na basenie Olimpijskim. W tej edycji pojechaliśmy z 5 zawodnikami – Maya Buła, Bianka Buła, Nina Cyganek, Zofia Godlewska i nasz rodzynek Tomasz Litwa.

Wyniki jakie osiągnęliśmy są bardzo dobre, wszyscy osiągnęli najlepsze swoje rezultaty życiowe a poza tym: Maya Buła w swoim debiucie wywalczyła brązowy medal na 50 m stylem klasycznym a w delfinie na tym samym dystansie zajęła 5 miejsce. Bianka wywalczyła 3 miejsce w stylu dowolnym i 2 miejsce w klasycznym. Zofia Godlewska wygrała swoją koronną dyscyplinę czyli motylkowy na 50 metrów uzyskują bardzo dobry czas w rocznikach 2004 (00;37:07) na 200 m zmiennym Zosia uplasowała się tuż za podium. Tomasz Litwa wywalczył w debiucie srebro w stylu dowolnym i brąz w motylkowym na dystansach 50 metrowych. Nina z rekordem w stylu dowolnym zajęła bardzo wysokie 5 miejsce a w stylu motylkowym uplasowała się na miejscu 4.

Wszystkim należą się ogromna brawa i już nie możemy się doczekać finałowych zawodów z tego cyklu, które odbędą się 13 czerwca na Warszawiance. Do tych zawodów zapraszani są tylko najlepsi zawodnicy spośród wszystkich edycji.

Wyniki z zawodów

Fotorelacja