Sukcesy w Gliwicach i w Mielcu naszych zawodników!!!

Do Gliwic wybrało się siedmioro naszych pływaków i próbowało swoich sił na basenie 50 metrowym. Zawody miały fantastyczna oprawę finałową (przy zgaszonym świetle i przy mocnej muzyce), pół tysiąca zawodników z całej Polski walczyło ze sobą w sprintach. Wywalczyliśmy aż osiem biegów finałowych nie było to łatwe zadanie zwłaszcza, że nasi podopieczni byli akurat młodszymi rocznikami w stawce i musieli się zmagać o rok starszymi dziećmi. Ale i tak nie przeszkodziło nam aby zdobyć medal dokonał tego Tomasz Litwa, który ze starszym rocznikiem wywalczył 3 finały i na 50 m stylem motylkowym wywalczył brązowy medal brawo.
Gratulujemy organizatorom dobrze z organizowanych zawodów wpiszemy sobie je do naszego kalendarza na kolejny rok!!!
Ale to nie wszystko z dobrych wieści tego dnia, gdy walczyliśmy w Gliwicach w tym samym czasie nasze dwie etatowe żabkarki Bianka i Maya wybrały się do Mielca na zawody z okazji Święta Niepodległości. Celem naszych dziewczyn były starty na 100 i 200 stylem klasycznym. Wyniki które uzyskały dziewczyny plasują je na czele list najlepszych żabkarek w Polsce w ich rocznikach Bianka 2005 (wynik 200 żaba 02:50:88), a Maya 2007 (100 żaba 01:27:30, 200 żaba 03:12:57). Ponadto Bianka została najlepsza zawodniczką zawodów wśród 12-latek.
Maya startowała z rocznikiem o 2 lata starszym ale i tak wywalczyła 2 brązowe medale ulegając miedzy innymi swojej starszej siostrze, która na 3 starty zdobyła 3 złote medale.
Takie weekendy zapamiętamy na długo gratulacje dla wszystkich!!!
wyniki Mielec

wyniki Gliwice